הנהלה-החצב 4, אזור חניה במקום
03-5560359

לוחיות רישוי-היוצר 14 חולון-03-6820697

התקנות קובעות כי רכב הרשום בישראל ישא עליו שתי לוחיות זיהוי, על לוחיות הזיהוי להיות נקיות ולא מוסתרות על ידי המטען שעל הרכב.
לוחית הזיהוי ברכב מנועי חייבת להיות מוארת כך שניתן יהיה לקרוא את הכתוב בה ממרחק 20 מטר במזג אוויר נאה.

חשוב כי הלוחיות יהיו ברורות לקריאה בכל שעות היום ותנאי מזג האוויר, לעין האנושית וכן לציוד אופטי. על לוחית הרישוי מופיע מספר סידורי המורכב מרצף של מספרים ולעיתים ואותיות הייחודיים לאותו כלי רכב. בישראל לוחיות הרישוי השונות מרכב פרטי הם - משטרת ישראל בעלת רקע אדום בתוספת האות "מ", המשטרה הצבאית בעלת רקע כחול בצירוף האות "מצ", כלי רכב מבצעים של צבא ההגנה לישראל בעלות רקע שחור עם ציון האות "צ".

על פי חוק כל רכב הרשום בישראל ישא עליו שתי לוחיות זיהוי, לרבות אופנוע, גרור, נתמך וכל רכב מנועיי שהוא. על לוחיות הזיהוי להיות תמיד נקיות ולא מוסתרות על ידי המטען שעל הרכב. אסור להסיר לוחית זיהוי מן הרכב, אלא לשם החלפתה. אסור להוסיף פרטים ללוחית, לשנות את צבעה או לטשטשה.רכב הרשום בישראל מורשה לשאת לוחיות רישוי ישראליות בלבד.לוחית הזיהוי ברכב מנועי חייבת להיות מוארת כך שניתן יהיה לקרוא את הכתוב בה ממרחק 20 מטר במזג אוויר נאה.

עם קום המדינה הייתה לוחית הרישוי בעלת ארבע ספרות, והיא התארכה בהדרגה עד לשמונה ספרות. מועדון החמש נקרא כך מכיוון שכלי הרכב שהמועדון עסק בהם בתחילת דרכו היו בעלי לוחית רישוי של חמש ספרות, כפי שהיה נהוג בשנות החמישים. בתחילת שנות השישים החלה לוחית הרישוי להיות בת שש ספרות. נוהג זה נמשך כעשרים שנה, והחל מ-1980 החלו כלי הרכב בישראל לקבל לוחיות רישוי בנות 7 ספרות. ב-2017 החלו לנסוע בכבישי ישראל רכבים בהם מותקנת לוחית רישוי בה 8 ספרות.

אוניברסל פארטס מציעים מגוון של לוחיות רישוי לכל מטרה. כולם, עומדות בתקנים השונים של מדינת ישראל ומשרד התחבורה.
כדאי להתייעץ איתנו לפני כל הזמנה בכדי להתאים את הלוחית רישוי בצורה המיטבית לרכב או לצי-הרכבים המבוקש ולהבטיח
יעילות מירבית ושביעות רצון מהתהליך. בנוסף, אנו גם משווקים מכונות הטבעה ללוחיות שונות המתאימות למכוני רישוי.

מלאו את הטופס ונשמח לתת לכם שירות בהקדם